Īrgandõks / Suggimizt / 2010

1. novembrī lībiešu (un ne tikai!) sabiedrībā cienītajai un mīlētajai tulkotājai un angļu valodas skolotājai Ievai Ernštreitei aprit apaļa jubileja.

Libalbuma atversana_13Ieva Ernštreite kopš tās atjaunošanas 1988. gadā ir Līvu savienības biedre, bijusi ievēlēta gan organizācijas valdē, gan kandidējusi uz savienības vadītājas amatu. Vienmēr sirsnīga, atsaucīga, ieinteresēta, viņa atbalstījusi un palīdzējusi īstenot daudzas ieceres, nekad neraudamās priekšplānā un neizceldama savus nopelnus. Un ne tikai Līvu savienībā, bet arī Lībiešu kultūras centrā. Viņa vienkārši stāv līdzās ar gaišumu acīs un prieku sirdī.

Ieviņa ir no tiem, nu jau diezgan retajiem cilvēkiem, kuri neprasa – kas man par to būs? -, bet gan – kā es varu palīdzēt? Jo viņus galvenokārt interesē rezultāts un saista tā brīnišķā sajūta, ko sniedz labi padarīts darbs. Ieva kopā ar Valdu Šuvcāni ir sastādījusi angļu – lībiešu – latviešu sarunvārdnīcu, un portāla livones.lv angļu valodas sadaļā lielākoties ir Ievas tulkotie materiāli.

Lībiešu kultūras centrs, sakot sirsnīgu paldies par kopīgi veiktajiem darbiem, novēl daudz baltu dieniņu, labu veselību. Mēs sildāmies tavā sirsnībā, Ieviņ!