Īrgandõks / Suggimizt / 2019

No Mazirbes līdz Tartu

Rūta Karma

11/03/2019

2019. gada 8. martā Tartu Universitātē, Somugru studiju nodaļā, atklāja mākslas izstādi, ko veido darbi, kas radīti 2018. gada kārtējā starptautiskajā mākslinieku plenērā Mazirbē. Tā ilggadīgā organizatore Agnija Ģērmane, izstādi atklājot, teica, ka ir prieks par to, ka sākotnēji noslēgtais un intīmais pasākums guvis plašu starptautisku atsaucību.

Rūta Karma izstādes atklāšanā.
Tūli Tuiskas foto

Pēc izstādes aplūkošanas bija iespēja pakavēties somugristikas bibliotēkā, kur par lībiešu valodu Tartu Universitātē stāstīja zinātniece Mīna Norvika, bet par Starptautisko lībiešu draugu biedrību un tās aktivitātēm informēja tās Igaunijas nodaļas sekretāre Tūli Tuiska. Par vienu no pazīstamākajiem lībiešu un lībiešu valodas pētniekiem Tenu Karmu plašāku stāstījumu cēla priekšā Rūta Karma, iepazīstinot ar 1948. gadā rakstītajām toreizējā Tartu Universitātes studenta Tenu Karmas ekspedīcijas dienasgrāmatām, kas stāsta par redzēto lībiešu ciemos.

Atsaucību guva LTV kultūras ziņu redaktores Anetes Lesītes un LTV operatora Igora Tūna vasaras plenēra laikā uzņemtā videofilma “Rāndali”, tajos iemūžināti mirkļi, kuros redzams kā top izstādē apskatāmie darbi.