Īrgandõks / Suggimizt / 2009

PIRMĀ DZIESMA ZĒNU KORIEM LĪBISKI

Inga Ieviņa

19/11/2009

18. novembrī Talsos notika 3. zēnu koru saiets „Zaļā bumba”, kurā skanēja Raimonda Tigula speciāli saietam rakstītā „Älloul” jeb „Lībiešu šūpuļdziesma” ar Valta Ernštreita vārdiem lībiešu valodā. Pirmo reizi tieši zēnu koriem sacerēta dziesma lībiešu valodā.

„18. novembris ir ne tikai Latvijas dzimšanas diena, bet arī lībiešu karoga iesvētīšanas diena,” atgādināja komponists Raimonds Tiguls pirms jaunā skaņdarba atskaņošanas.

()„Älloul” ir otrā dziesma no Raimonda Tigula sarakstītā dziesmu cikla „3 dziesmas zēnu korim un Intaram” 3. Kurzemes zēnu koru saietam Talsos „Zaļā bumba”. Solo dziesmu ciklā dziedāja Intars Busulis, kurš ir bijis klāt visos zēnu koru saietos Talsos un 18. novembra svētku koncertā tika nosaukts par saieta krusttēvu. Liels pārbaudījums dziesmas apguve bija zēniem, jo šoreiz nācās ne vien apgūt jaunu dziesmu, bet arī citu valodu.

3. Kurzemes zēnu koru saiets „Zaļā bumba” notika 18. novembrī Talsu sporta hallē Talsu novada lielkoncertā „Kalnā kāpu lūkoties, kas ar manu tēvuzem`” . Zēnu koru saietu „Zaļā bumba” Talsos iecerējis un izauklējis nu jau bijušā Talsu rajona skolu koru virsdiriģents Gints Ceplenieks. Ginta rūpēta ir arī tradīcija katrā zēnu koru saietā atskaņot jaundarbu, kas speciāli rakstīts zēnu koriem un kura autors ir talsinieks. Šoreiz tās bija Raimonda Tigula „3 dziesmas zēnu korim un Busulim” (teksta autori Kārlis Anitens, Valts Ernštreits un Inga Krišāne). Otrajā zēnu koru saietā dziesmu ciklu „Piespēlē” ar Ingas Krišānes vārdiem sarakstīja Rihards Zaļupe, bet pirmajā saietā skanēja Toma Juhņeviča dziesmu cikls „Pārvērtības” arī ar Ingas Krišānes vārdiem. Saietu atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pateicoties Talsu televīzijai, dziesmu iespējams noklausīties šeit