Dienas vārdi
ǟma s
 ema ▫ māte ♦ mi’n ǟma minu ema ▫ mana māte; kilā ǟma küla ema ▫ ciema māte

alā pop
(a) alla ▫ zem (virziens) ● Rǭntõz sadīz lōdan alā. Raamat kukkus laua alla. ▫ Grāmata nokrita zem galda. (b) all ▫ zem

vat s
 vatt (puhastatud puuvill vms kiudainemass) ▫ vate

Līvõ Kultūr sidām veidotajā portālā atrodama plaša informācija par lībiešiem, viņu kultūru, valodu un vēsturi. Te var iepazīties gan ar lībiešu apdzīvotajām vietām, kultūras pieminekļiem un jaunākajiem notikumiem, uzzināt, kur atrodas lībiešiem veltītas ekspozīcijas un avotu krātuves, kāda ir lībiešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, kādas ir sabiedriskās organizācijas un ievērojamākie ļaudis. LU Lībiešu institūta sadaļā atrodama informācija par institūtu, kā arī lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas pastāvīgi atjaunināta versija, kas papildināta ar vārdu formām un datiem no lībiešu valodas korpusa, lībisko vietvārdu saraksts un citi rīki lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei, kā arī informācija par institūta pētniekiem, pētījumiem un notikumiem. Sadaļā Krātuve apkopoti un sagrupēti raksti, saites un video par lībiešu tematiku.

Vēlam veiksmi lībiešu kultūras iepazīšanā!

Kalendārs
10/04
2006. gada 10. aprīlī Rīgā notiek dr. hist. Renātes Blumbergas monogrāfijas „Lībieši dokumentos un vēstulēs: Somijas zinātnieku ekspedīcijas pie lībiešiem” atklāšana.
12/04
2006. gada 12. aprīlī Rīgā notiek Jāņa Medņa un Raimonda Tiguļa foto un mūzikas albuma „Zaļš. Balts. Zils” atklāšana.
16/04
2004. gada 16. aprīlī Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lībiešu sētā atklāta etnogrāfisko un sadzīves priekšmetu ekspozīcija – Paulīnes Kļaviņas dāvinājums muzejam.
20/04
1999. gada 20. aprīlī atvērta Valdas Šuvcānes un Ievas Ernštreites Lībiešu – latviešu – angļu sarunvārdnīca.
21/04
1823. gada 21. aprīlī Vaides ciema Lāžos dzimis lībiešu kultūras darbinieks, skolotājs Nika Polmanis (miris 1903. gadā).