Dienas vārdi
maistǭtlit s
 majesteetlikkus ▫ majestātiskums

lubā s
 luba ▫ atļauja ♦ lubbõ andõ luba anda ▫ atļaut; lu’bbõ ki’zzõ luba küsida ▫ prasīt atļauju ● Ma sai lubā Randõ lǟ’dõ. Ma sain loa Randa minna. ▫ Es dabūju atļauju doties uz Krastu. Mitī’dõn mūn i’z ūo lubā sīedõ. Lk6.4 Ühelgi teisel ei olnud luba süüa. ▫ Nevienam citam nebija atļaujas ēst.

ǭ’miļtõ vi
 ameleda ▫ flirtēt, amelēties ● Neitst ǭ’miļtõb pūošõdõks. Tüdruk ameleb poistega. ▫ Meita flirtē ar puišiem.

Līvõ Kultūr sidām veidotajā portālā atrodama plaša informācija par lībiešiem, viņu kultūru, valodu un vēsturi. Te var iepazīties gan ar lībiešu apdzīvotajām vietām, kultūras pieminekļiem un jaunākajiem notikumiem, uzzināt, kur atrodas lībiešiem veltītas ekspozīcijas un avotu krātuves, kāda ir lībiešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, kādas ir sabiedriskās organizācijas un ievērojamākie ļaudis. LU Lībiešu institūta sadaļā atrodama informācija par institūtu, kā arī lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas pastāvīgi atjaunināta versija, kas papildināta ar vārdu formām un datiem no lībiešu valodas korpusa, lībisko vietvārdu saraksts un citi rīki lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei, kā arī informācija par institūta pētniekiem, pētījumiem un notikumiem. Sadaļā Krātuve apkopoti un sagrupēti raksti, saites un video par lībiešu tematiku.

Vēlam veiksmi lībiešu kultūras iepazīšanā!

Kalendārs
21/09
1217. gada 21. septembrī kaujā aiz Vilandes nogalināts lībiešu vadonis Kaupo.
22/09
2001. gada 22. septembrī Krimuldā atklāta piemiņas zīme Kaupo.
23/09
1926. gada 23. septembrī dzimusi lībiešu dziesmu ansambļa „Līvlist” ilggadējā diriģente Ārija Mauriņa (mirusi 2006. gadā).
23/09
1987. gada 23. septembrī dzimusi viens no Līvu fonda dibinātājām Linda Zonne.
25/09
1735. gada 25. septembrī dzimis mācītājs, lībiešu – vācu vārdnīcas autors Frīdrihs Kristians Ludvigs (miris 1811. gadā).