Dienas vārdi
ī’ž|eņtšõks adv
 omaette ▫ savrup, savā nodabā ● Ī’žeņtšõks sa likūd. KK78a68 Omaette sa liigud. ▫ Tu kusties savrup. Lāmbaz ī’žeņtšõks lǟ’b. KK78a43 Lammas läheb omaette. ▫ Aita iet savā nodabā.

i’llõ adv
(a) üleval ▫ augšā ● Kūorad at pist i’llõ. KK78 Kõrvad on püsti üleval. ▫ Ausis ir stāvus gaisā [~ augšā]. Kūora ä’b pīl i’llõ, bet mǭ’zõ lūotšõb. KK77 Kõrv ei seisa üleval, vaid paindub maha. ▫ Auss nestāv augšā, bet liecas uz leju. (b) üleval, kõrgel ▫ augstu ● Ve’l pǟva u’m i’llõ, ȭ’dõg ve’l kougõn. KK78 Veel on päike kõrgel, õhtu veel kaugel. ▫ Saule vēl ir augstu, vakars vēl tālu. (c) üleval, ärkvel ▫ augšā, nomodā ● Sa ūod jo i’llõ. KK78a37 Sa oled juba üleval. ▫ Tu jau esi augšā. (d) ülal ▫ uz- ♦ i’llõ pi’ddõ ülal pidada, elatada ▫ uzturēt ● Mū mǭīlmaks ku’bbõ pūtimizt võiž amā jõvīst i’llõ pi’ddõ set pi’ds mīerda. Muu maailmaga suhtlemist võis kõige paremini ülal hoida ainult meritsi. ▫ Saziņu ar pārējo pasauli varēja vislabāk uzturēt tikai pa jūru.

õldzõ adj
 ere, hele ▫ spožs, spilgts ♦ õ’ldzõ pǟvaļikki ere päike ▫ spoža saule; õ’ldzõ sūormõks hele sõrmus ▫ spožs gredzens ● Õldzõ ki’v pǟl sǭmal ä’b kazā. Särava kivi peal sammal ei kasva. ▫ Uz spoža akmens sūnas neaug.

Līvõ Kultūr sidām veidotajā portālā atrodama plaša informācija par lībiešiem, viņu kultūru, valodu un vēsturi. Te var iepazīties gan ar lībiešu apdzīvotajām vietām, kultūras pieminekļiem un jaunākajiem notikumiem, uzzināt, kur atrodas lībiešiem veltītas ekspozīcijas un avotu krātuves, kāda ir lībiešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, kādas ir sabiedriskās organizācijas un ievērojamākie ļaudis. LU Lībiešu institūta sadaļā atrodama informācija par institūtu, kā arī lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas pastāvīgi atjaunināta versija, kas papildināta ar vārdu formām un datiem no lībiešu valodas korpusa, lībisko vietvārdu saraksts un citi rīki lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei, kā arī informācija par institūta pētniekiem, pētījumiem un notikumiem. Sadaļā Krātuve apkopoti un sagrupēti raksti, saites un video par lībiešu tematiku.

Vēlam veiksmi lībiešu kultūras iepazīšanā!

Kalendārs
19/01
1918. gada 19. janvārī dzimusi lībiešu kultūras darbiniece Paulīne Kļaviņa (mirusi 2001. gadā).
22/01
1957. gada 22. janvārī dzimusi Vidzemes lībiešu pētniece Rasma Noriņa.
23/01
2007. gada 23. janvārī atvērts lībiešu valodas skolotājas Zojas Sīles sagatavotais mācību materiāls „Sõnād ja kērad”.
26/01
1931. gada 26. janvārī Mazirbes baznīcā pirmo reizi sprediķis skan lībiešu valodā. To notur somu mācītājs Helle Kalervo Ervie.
30/01
1902. gada 30. janvārī Miķeļtorņa Buntikos dzimis lībiešu dzejnieks Pēteris Kīnkamegs (miris 17.02.1972).