Dienas vārdi
īndatõ vt
(a) hinnata ▫ vērtēt ♦ jarā īndatõ väärtust leida, väärtust määrata ▫ novērtēt ● Se ažā u’m vä’ggi tõurõks īndatõd. See asi on väga kalliks hinnatud. ▫ Šī lieta ir novērtēta ļoti dārgi. Ne īndatõbõd kōpõ. Nad hindavad kaupa ▫ Viņi vērtē preces. (b) hinnangut anda ▫ dot vērtējumu

ibīz|ēzõl s
 hobueesel ▫ zirgēzelis

peppõr|mints s
(Mentha piperita) piparmünt ▫ piparmētra

Līvõ Kultūr sidām veidotajā portālā atrodama plaša informācija par lībiešiem, viņu kultūru, valodu un vēsturi. Te var iepazīties gan ar lībiešu apdzīvotajām vietām, kultūras pieminekļiem un jaunākajiem notikumiem, uzzināt, kur atrodas lībiešiem veltītas ekspozīcijas un avotu krātuves, kāda ir lībiešu tradicionālā un mūsdienu kultūra, kādas ir sabiedriskās organizācijas un ievērojamākie ļaudis. LU Lībiešu institūta sadaļā atrodama informācija par institūtu, kā arī lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas pastāvīgi atjaunināta versija, kas papildināta ar vārdu formām un datiem no lībiešu valodas korpusa, lībisko vietvārdu saraksts un citi rīki lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei, kā arī informācija par institūta pētniekiem, pētījumiem un notikumiem. Sadaļā Krātuve apkopoti un sagrupēti raksti, saites un video par lībiešu tematiku.

Vēlam veiksmi lībiešu kultūras iepazīšanā!

Kalendārs
19/01
1918. gada 19. janvārī dzimusi lībiešu kultūras darbiniece Paulīne Kļaviņa (mirusi 2001. gadā).
22/01
1957. gada 22. janvārī dzimusi Vidzemes lībiešu pētniece Rasma Noriņa.
23/01
2007. gada 23. janvārī atvērts lībiešu valodas skolotājas Zojas Sīles sagatavotais mācību materiāls „Sõnād ja kērad”.
26/01
1931. gada 26. janvārī Mazirbes baznīcā pirmo reizi sprediķis skan lībiešu valodā. To notur somu mācītājs Helle Kalervo Ervie.
30/01
1902. gada 30. janvārī Miķeļtorņa Buntikos dzimis lībiešu dzejnieks Pēteris Kīnkamegs (miris 17.02.1972).