Dienas vārdi
murāgli adj
(a) murelik ▫ noraizējies (b) kurb ▫ noskumis ♦ murāglizõks sǭdõ Jh21.17 kurvaks saada ▫ noskumt

tǭgõz s
(a) mar.  kalatõke ▫ tacis ● Tǭgõd jemīņ attõ, mis sǭbõd pandõd jo’ugõ, la’z kalād algõd pä’zzõgõd le’bbõ. 86a26 Tõkked rohkem on, mis saavad pandud jõkke, et kalad ei pääseks läbi. ▫ Tači vairāk ir tādi, kas tiek likti upēs, lai zivis netiek cauri. (b) raidtõke ▫ aizsprosts (c) takistus, tõke ▫ šķērslis ● Se tī’eb tǭgidi mi’n rieksõ. 86.36 See teeb takistusi mu teel. ▫ Tas liek man šķēršļus ceļā.

räbītštõ vt
 kostitada ▫ cienāt ● Räbītštõm si’z ni armidi kilāliži. 2L19 Kostitame siis nüüd armsaid külalisi. ▫ Uzcienāsim tad nu mīļos ciemiņus.

2018. gadā Līvõ Kultūr sidām veidotais portāls dodas pie saviem lasītājiem atjauninātā veidolā. Tā tapšanu atbalstījusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Portālā joprojām atrodama plaša informācija par lībiešiem, viņu kultūru, valodu un vēsturi. Šobrīd portāls ne tikai pārtapis jaunā vizuālā veidolā, bet papildināts arī ar vairākām nozīmīgām sadaļām.

Galvenā no tām ir lingua.livones.net – sadaļa ar dažādiem lībiešu valodas rīkiem, uz kuriem iespējams pārslēgties portāla augšpusē. Šajā sadaļā atrodama lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas pastāvīgi atjaunināta versija, kas papildināta ar vārdu formām un datiem no lībiešu valodas korpusa, lībisko vietvārdu saraksts, lībiešu valodas aizguvumi latviešu valodā un citi rīki lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei.

Otrā svarīgāka sadaļa ir Krātuve, kurā apkopoti un sagrupēti raksti, saites un video par lībiešu tematiku.

Vēlam veiksmi lībiešu kultūras iepazīšanā!

Kalendārs
14/12
1923. gada 14. decembrī dzimusi lībiešu kultūras un sabiedriskā darbiniece Valda Šuvcāne (mirusi 26.12.2007).
14/12
1937. gada 14. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī notiek Mārtiņa Zīverta lugas „Lībiešu asinis” pirmizrāde.
14/12
1999. gada 28. decembrī Ministru kabinets akceptē valsts ilgtermiņa mērķprogramma „Lībieši Latvijā”.
22/12
1893. gada 22. decembrī dzimis Lielirbes kora diriģents Didriķis Blūms (miris 1970. gadā).
23/12
1931. gada 23. decembrī ar Somiskuma savienības un citu organizāciju atbalstu Jelgavā sāk iznākt mēnešraksts „Līvli” (1931-1939), pirmais periodiskais izdevums lībiešu valodā.