Dienas vārdi
je’ds pop
 ees ▫ priekšā ♦ būoḑ uks je’ds poe ukse ees ▫ veikala durvju priekšā ● Mä’d je’ds u’m ūž tīe. KK78 Meie ees on uus töö. ▫ Mums priekšā ir jauns darbs.

ä’b|lu’gdõb adj
 mitteloetav ▫ nesalasāms

tūl|tōvaz s
 kribu-krabu, tühitähi ▫ nieks ● Si’n ta kil rabūb mǭ’zõ ne’iku tūltouvõ. J16 Sinu ta küll lööb maha nagu tühjatähja. ▫ Tevi viņš gan nositīs kā nieku. Ne at tūltouvõ nīžõd. Need on tühijutud. ▫ Tās ir nieku runas. Ne kǟ’bõd ī’dsku’bs tūltouvidi nīžõmõs. Nad käivad koos tühijutte jutustamas. ▫ Viņi iet kopā niekus stāstīt.

2018. gadā Līvõ Kultūr sidām veidotais portāls dodas pie saviem lasītājiem atjauninātā veidolā. Tā tapšanu atbalstījusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Portālā joprojām atrodama plaša informācija par lībiešiem, viņu kultūru, valodu un vēsturi. Šobrīd portāls ne tikai pārtapis jaunā vizuālā veidolā, bet papildināts arī ar vairākām nozīmīgām sadaļām.

Galvenā no tām ir lingua.livones.net – sadaļa ar dažādiem lībiešu valodas rīkiem, uz kuriem iespējams pārslēgties portāla augšpusē. Šajā sadaļā atrodama lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas pastāvīgi atjaunināta versija, kas papildināta ar vārdu formām un datiem no lībiešu valodas korpusa, lībisko vietvārdu saraksts, lībiešu valodas aizguvumi latviešu valodā un citi rīki lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei.

Otrā svarīgāka sadaļa ir Krātuve, kurā apkopoti un sagrupēti raksti, saites un video par lībiešu tematiku.

Vēlam veiksmi lībiešu kultūras iepazīšanā!

Kalendārs
24/10
1923. gada 24. oktobrī jūrmalas ciemos no Melnsila līdz Lūžņām sākas balsošana par Jūrmalas pagasta izveidi.
28/10
1978. gada 28. oktobrī dzimusi lībiešu kultūras darbiniece Julgī Stalte.
01/11
1903. gada 1. novembrī dzimis viens no ansambļa „Līvlist” dibinātājiem Oskars Stalts (miris 1992.gadā).
01/11
1950. gada 1. novembrī dzimusi tulkotāja Ieva Ernštreite.
02/11
1978. gada 2. novembrī pēc Maijas un Paula Valču ierosmes atklāta Mazirbes internātskolas etnogrāfiskā kolekcija „Rāndali”.