Start page / Events / 2010

TURAIDAS BAZNĪCĀ ATSĀKAS DIEVKALPOJUMI

Jolanta Dukaļska, Turaidas muzejrezervāta Krājuma un izglītojošā darba daļa galvenā speciāliste

25/03/2010

Pūpolsvētdienā, 28. martā, atjaunotajā Turaidas baznīcā plkst. 11.00 pirmo reizi pēc restaurācijas notiks dievkalpojums. Dievkalpojumu vadīs evaņģēliski luteriskās Turaidas draudzes mācītāja Vaira Bitēna.

Pēc Pūpolsvētdienas dievkalpojuma no plkst.13.00 līdz 17.00 Turaidas muzejrezervāts piedāvās iespēju apmeklēt atjaunoto Turaidas baznīcu. Apmeklētājus baznīcā sagaidīs Turaidas muižas kalpotāja 18. gadsimta tērpā un iepazīstinās ar atjaunotā dievnama interjeru un jauno ekspozīciju „Turaidas baznīcas un draudzes vēsture”. Turaidas baznīcas apmeklējums ir iespēja laikā pirms Klusās nedēļas gremdēties mierā un harmonijā un vienkāršajā lauku dievnamā nodoties pārdomām par laicīgo un mūžīgo.

Lauku vidē celtais dievnams – Turaidas baznīca – ir viens no vecākajām koka dievnamiem Latvijā. Pēc restaurācijas 18. gadsimtā celtā baznīca ir pārvērtusies līdz nepazīšanai. Ēkas fasāde atbrīvota no pelēkā apmetuma. Restauratori baznīcas atjaunošanā izmantojuši vēsturiskās tehnoloģijas, baznīcas fasādei krāsu gatavojot no rudzu miltu klīstera, kam pievienots okera pigments.

Turaidas baznÄ«caBaznīckalnā starp Turaidas pili un muižu tagad stalti stāv tumši sarkanā krāsā krāsota koka baznīca ar baložzilu torni. Turaidas baznīca ir ieguvusi tādu izskatu, kāda tā bija pirms 260 gadiem. Krāšņa un eleganta tā savā vienkāršībā, gatava turpināt dzīvi, radot patvēruma un pārdomu vietu novada iedzīvotājiem un viesiem.

Plašākam apmeklētāju lokam Turaidas baznīca tiks atvērta 1. maijā, sākot tūrisma sezonu.