Livones.net
Lībiešu bērnu nometne atvadās līdz 2016. gadam
07/08/2015
Ieva Zdanovska

Ar smaidu sejās, jauniegūtiem draugiem, paplašinātām zināšanām lībiešu valodā, jaunapgūtām dziesmām un interesantiem notikumiem nometnes laikā, kā arī ar uzstāšanos lībiešu svētku atklāšanā ir noslēgusies kārtējā, šogad jau divdesmit trešā, lībiešu bērnu un jauniešu un interesentu nometne „Mierlinkizt 2015”. 

Nometnē piedalījās 25 bērni no Rīgas un vēl 19 no dažādām Latvijas pusēm, ieskaitot Kolku, kā arī no Igaunijas un Amerikas. Mūsu pašu Kolkas meitene Megija Grīnerte šogad pierādīja, ka, labus darbus darot, var godam iegūt titulu „Paŗīmi līvli” jeb „Pats labākais lībietis”. Megija šogad nometnē pēdējo gadu piedalījās kā audzēkne. Nākamgad viņa pievienosies brīvprātīgo jauniešu pulciņam.

Pie mums šogad viesojās rotkalis Andrejs Jakubovskis, Igaunijas latviešu folkloras kopas „Rēvele” vadītāja Laura Šmideberga, arī aktrise Marija Bērziņa un folkloras draugu kopas „Skandinieki” vadītāja Julgī Stalte. Nenovērtējams bija Slīteres Nacionālā parka gida Viļņa Skujas stāstījums par parka dzīvniekiem un putniem.

Ir patiess prieks par nometnes darbiniekiem un dalībniekiem, kuriem šī nometne ir īpaša, gandrīz kā paradīze zemes virsū, kurā atgriezties atkal un atkal, kurā satikt savus draugus, audzinātājus un skolotājus.

Paldies visiem vecākiem, kuri ir izvēlējušies vest bērnus uz mūsu nometni, un tiem, kuri atbalsta nometnes darbību gan finansiāli, gan materiāli, gan ar labiem vārdiem un darbiem. Lielu paldies sakām Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par piešķirto finansējumu nometnei. Paldies par atbalstu un sadarbību biroja preču tirgotājiem SIA “Rolling”, paldies “NicePlace” un Valtam Ernštreitam personīgi, paldies JS PROJEKTS SIA “Eurotp”, Latviešu valodas aģentūrai un Guntai Kļavai personīgi, paldies par atbalstu veikalu tīklam TOP, SIA “Essa”. Paldies par informatīvo atbalstu www.livones.net.

Uz tikšanos nākamgad!

20/11
2002. gada 20. novembrī Renāte Blumberga aizstāv doktora disertāciju par tēmu „Etnogrāfiskie materiāli par lībiešiem Somijas avotu krātuvēs”.
24/11
1998. gada 24. novembrī pēc Lībiešu kultūras centra un starptautiskās Lībiešu draugu biedrības iniciatīvas ar Ministru prezidenta rīkojumu izveidota darba grupa valsts ilgtermiņa mērķprogrammas "Lībieši Latvijā" izstrādei.
26/11
1796. gadā 26 novembrī Miķeļtorņa Viļumos dzimis lībiešu dzejnieks, tulkotājs Jānis Princis vecākais (miris 1868. gadā).
26/11
1988. gada 26. novembrī Rīgā atjauno Līvu savienību ar nosaukumu „Lībiešu kultūras savienība” (Līvõd kultūr īt).
28/11
2014. gada 28. novembrī etnoloģe Renāte Blumberga saņem Baltijas Asamblejas balvu zinātnē.
05/12
1860. gada 5. decembrī Mazsalacā dzimis ārsts pirmais Lībiešu draugu biedrības Latvijā priekšsēdis Ādams Butuls (miris 1938. gadā).
10/12
1941. gada 10. decembrī dzimusi vēsturniece Ieva Neilande (mirusi 17.08.2006.), atjaunotās Līvu savienības pirmā vecākā.