Livones.net
Kubbõtīe sǟdõb kubbõ līvliži
11/06/2015
Ieva Ernštreite, Līvu savienības vadītāja

30. maijā savā namā Mazirbē pulcējās talcinieki no Līvu savienības visām nodaļām, lai uzpostu tā telpas un apkārtni, gatavojoties vasaras sezonai.

Kad darba roku vairāk, var paveikt to, kam ikdienas ritumā neatliek laika. Ēriks un Rainis no Ventspils, Arvīds no Rīgas un Aldis no Sīkraga ar zāģi un cirvi teica ardievas vecajiem brīvdabas skatuves dēļiem, bet Ausma, Ritma, Ilma, Baiba un Jūsma deva jaunu gaismu vairākām telpām, kurās glabājas vērtīgas liecības par aizvadīto gadu kultūras notikumiem Tautas namā.

Īpaši aizraujoši darbojās Monta un Ginta (Rīga), par kuru veikumu gribas teikt „acis darba izbijās, rokas darba nebijās”, un tas nozīmē, ka nu malkas šķūnī visam sava vieta, visu var ērti sasniegt. Kolkas talciniecēm labi izdevās sakopt arī dzīvžogu un pārējo teritoriju, vērīgs skats tika veltīts ikvienam nama stūrim. Visi kopā mēs mazgājām, slaucījām, berzām un kārtojām, cits citu uzmundrinādami ar vērtīgām pamācībām lībiešu garā.

Četras talkas stundas ļoti skaistajā pavasara dienā Mazirbē pagāja nemanot, ņiprais ugunskurs bija padarījis savu darbu, bet pārpilnie atkritumu maisi aizgājuši savu ceļu – paldies par to mazirbniekam Jānim Ūdrim. No noguruma ne vēsts.

Paldies Veronikai un Edgaram Milleriem par izcili gardo talkas pupiņu zupu! Galda runu talkas nobeigumā nebija daudz, bet visi bija vienās domās par to, ka šāds darbīgums ļoti tuvina mūs –lībiešus un veicina mūsu visu piederības sajūtu savam namam Mazirbē.Paldies visiem čaklajiem talciniekiem par kopdarbu un uz tikšanos rudens talkā. Mūsu visu vārdā – paldies arī Dundagas novada domes izpilddirektoram Visvaldim Radelim par atsaucību un atbalstu.

20/11
2002. gada 20. novembrī Renāte Blumberga aizstāv doktora disertāciju par tēmu „Etnogrāfiskie materiāli par lībiešiem Somijas avotu krātuvēs”.
24/11
1998. gada 24. novembrī pēc Lībiešu kultūras centra un starptautiskās Lībiešu draugu biedrības iniciatīvas ar Ministru prezidenta rīkojumu izveidota darba grupa valsts ilgtermiņa mērķprogrammas "Lībieši Latvijā" izstrādei.
26/11
1796. gadā 26 novembrī Miķeļtorņa Viļumos dzimis lībiešu dzejnieks, tulkotājs Jānis Princis vecākais (miris 1868. gadā).
26/11
1988. gada 26. novembrī Rīgā atjauno Līvu savienību ar nosaukumu „Lībiešu kultūras savienība” (Līvõd kultūr īt).
28/11
2014. gada 28. novembrī etnoloģe Renāte Blumberga saņem Baltijas Asamblejas balvu zinātnē.
05/12
1860. gada 5. decembrī Mazsalacā dzimis ārsts pirmais Lībiešu draugu biedrības Latvijā priekšsēdis Ādams Butuls (miris 1938. gadā).
10/12
1941. gada 10. decembrī dzimusi vēsturniece Ieva Neilande (mirusi 17.08.2006.), atjaunotās Līvu savienības pirmā vecākā.